0

Rejestracja

Jakie dane muszę podać podczas rejestracji?

Rejestracja w naszym serwisie jest bardzo prosta i szybka. Aby jej dokonać należy podać następujące dane:

Dane adresowe - Imię, Nazwisko, Kraj, Kod pocztowy, Ulica, Miasto, Województwo, Telefon.
Login - inaczej nazwa użytkownika (nick), pod którym będziesz widoczny(a) dla innych użytkowników. Login jest dowolną nazwą zawierającą tylko litery, cyfry lub znak "_" (nie może to być "-"). Maksymalnie 20 znaków i bez tzw. polskich ogonków, czyli zamiast "ą" wpisz "a". Pamiętaj, że nie ma możliwości zmiany raz wybranego loginu.
Twój adres e-mail - należy podać prawidłowy adres e-mail. Podanie błędnego adresu uniemożliwi dokończenie rejestracji.
Hasło - zabezpiecza dostęp do Twojego konta na SellBrick. Hasło musi się składać z co najmniej 6 znaków.

Informacje o sobie możesz poprawić, po rejestracji, w zakładce: Moje konto → Ustawienia → Ustawienia konta.

Na Twój adres e-mail zostanie wysłany mail potwierdzający pomyślne przejście rejestracji. Aby aktywować konto, należy kliknąć w link aktywacyjny zawarty w otrzymanej wiadomości.

Dodatkowo rejestrując konto Firma, musisz wypełnić pola: Nazwa firmy, NIP, REGON, a także w szczególnych przypadkach numer KRS.

Nie posiadam adresu w Polsce

Użytkownikiem SellBrick może zostać również osoba posiadająca adres zamieszkania/korespondencyjny poza terenem Polski. Podczas rejestracji, przy wypełnianiu formularza, w polu "Województwo" należy wybrać opcję "Zagranica", w polu "Kod pocztowy" wpisać "00-000", natomiast w polach "Ulica z numerami" i "Miejscowość" podać swoje pełne dane adresowe, z kodem pocztowym i krajem włącznie.

Bezpieczne hasło

Podczas rejestracji musisz podać swoje hasło, login oraz hasło są niezbędne do korzystania z naszego serwisu. Bardzo ważne jest, aby hasło było odpowiednio skonstruowane. Nie powinno być zbyt proste, ponieważ inna osoba może je łatwo odgadnąć i przejąć Twoje konto.

Dobre hasło to takie, które:
  • składa się z co najmniej 10 znaków,
  • zawiera litery (małe oraz duże) oraz cyfry,
  • zawiera znaki specjalne ("!", "$", "%", "itp".)
Pamiętaj: nigdy nie podawaj nikomu swojego hasła, także administratorom serwisu SellBrick. W przypadku gdy zapomnisz swoje hasło, przejdź na stronę - odzyskiwanie hasła i postępuj zgodnie ze wskazówkami.

Nie otrzymałem(am) linku aktywacyjnego

Link aktywacyjny powinieneś(aś) otrzymać bezpośrednio po procesie rejestracji. Kliknięcie w ten link jest potwierdzeniem, iż adres e-mail, który podałeś(aś) podczas rejestracji należy do Ciebie. W razie gdybyś nie otrzymał(a) linku aktywacyjnego - możemy wysłać Ci go ponownie. Wystarczy napisać do nas e-mail.


Logowanie

Nie mogę się zalogować

Wpisując hasło zwróć uwagę na małe/duże litery. Jeśli w Twoim haśle znajdują się niestandardowe znaki (np. polskie litery) zwróć uwagę na zainstalowany układ klawiatury lub język.

W przypadku gdy problem się powtarza, powiadom o tym fakcie administratora za pomocą formularza kontaktowego i opisz jak najdokładniej zaistniały problem.

Uwaga: Wpisując trzykrotnie zły login/hasło, logowanie na Twoje konto zostanie automatycznie zablokowane na okres jednej godziny (ze względów bezpieczeństwa). Pamiętaj o tym, iż nadmiar plików tymczasowych i ciasteczek nagromadzonych w Twojej przeglądarce może mieć wpływ na logowanie.

Nie pamiętam hasła

Jeśli nie pamiętasz swojego hasła, przejdź na stronę odzyskiwanie hasła i postępuj zgodnie ze wskazówkami.

Jak mam się wylogować?

Po zakończeniu korzystania z serwisu SellBrick, koniecznie się wyloguj.
W tym celu kliknij w link "wyloguj się", który znajduje się w prawym górnym rogu strony.

Jak mam zmienić e-mail?

Zmianę hasła lub adres e-mail można dokonać po zalogowaniu się do systemu i przejściu do zakładki: Moje konto → Ustawienia → Ustawienia konta. Wpisz nowy adres e-mail i naciśnij przycisk "Zapisz", a na koniec kliknij w link, potwierdzający zmianę adresu e-mail.


Opłaty i prowizje

Jakie opłaty obowiązują w serwisie?

SellBrick nie pobiera żadnych prowizji od zrealizowanych transakcji. Pobieramy opłaty jedynie z promocji oferty lub abonamentu.

Czy wystawianie przedmiotu na sprzedaż jest płatne?

Nie, wystawianie wszystkich przedmiotów w serwisie jest darmowe.

Jak mogę otrzymać fakturę VAT?

Użytkownicy kont typu "Firma" otrzymują na koniec każdego miesiąca fakturę VAT. Użytkownicy kont prywatnych mogą uzyskać takie faktury na żądanie zgłaszając ten fakt administratorowi serwisu SellBrick przez formularz kontaktowy. Faktury dla użytkowników wystawiane są z użyciem danych zawartych na ich koncie w serwisie.

Skontaktuj się z nami

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, wyślij do nas wiadomość. Odpowiemy na nią najszybciej jak będzie to tylko możliwe.

Formularz kontaktowy

albo, tweetnij @sellbrick.